تبلیغات
ترویج کتاب و کتابخوانی و معرفی انواع کتاب - نقد رمان پنجره چوبی
تاریخ : شنبه 20 آبان 1396 | 06:49 ب.ظ | نویسنده : **
یک داستان بلند با مضمونی تقریباً عاشقانه است که شامل روز شمار (کورنولوژی) انقلاب از سال ۵۷ تا ۶۵ هنگام عملیات کربلای پنج می شود . هدف از نگارش کتاب پنجرۀ چوبی ، آشنایی جوانان با وقایع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قالب رمان می باشد، که جذابیت های خاص خودش را داراست.

تصویر مرتبط

طبق نظر سنجی هایی که توسط مؤسسه انجام گرفت ، به نظر می رسد که کتاب به خوبی مورد اقبال نسل سوم انقلاب قرار گرفته است . مخاطب جوان از هر گروه و قشری با نثر روان، ساده و بی تکلف کتاب، ارتباط مناسب را بر قرار کرده و از همین رو جریانات روایت شده را مشتاقانه دنبال نموده است .
رمان پنجرۀ چوبی به لحاظ ساختار مذهبی و بیان پاره ای از مسائل اجتماعی که در آن مطرح شده بود، در بعضی از دبیرستان ها که با اهداف مذهبی ، انقلابی اداره می شوند، از سوی دبیر درس دین و زندگی سوم دبیرستان در بحث ازدواج بعنوان یک کتاب کمک آموزشی  به دانش آموزان ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که باز خورد این فعالیت از دید دبیران مربوطه بسیار مثبت ارزیابی شد .
همچنین در فرهنگسرای سرو ، با حضور استاد ابوالفضل درخشنده نویسنده و استاد دانشگاه و آقای محمد آقازاده روزنامه نگار ، این رمان به نقد و بررسی گذاشته شد و هر دو کارشناس این کتاب را مورد تفقد و تقدیر قرار دادند. لازم به ذکر است که از این کتاب در فرهنگسرای مشق نیز در ایام دفاع مقدس رو نمایی شد .
طبقه بندی: نقد رمان،