تبلیغات
ترویج کتاب و کتابخوانی و معرفی انواع کتاب - معرفی کتاب « لبخند مسیح »
تاریخ : جمعه 24 آذر 1396 | 05:34 ب.ظ | نویسنده : **
معرفی رمان
تصویر مرتبط

کتاب «لبخند مسیح» نوشته‌ی «سارا عرفانی» است. ناشر درباره‌ی کتاب آورده است: «محور اصلی رمان " لبخند مسیح " دغدغه‌‏های نسل جوان است ، نسلی که همیشه و همواره در پی حقیقت و جستجوی راستی بوده است. کتاب به بیان اتفاقات زندگی دختری جوان و امروزی به نام نگار می‌‏پردازد. او ناخودآگاه نردبان صعود یک مرد مسیحی به سوی اسلام می‌شود. 

نگار که دین را در زندگی بی‌اهمیت می‌‏پنداشته و درگیر زندگی به ظاهر شلوغ و به واقع ساده خود بوده است، بی‌آنکه بخواهد، دست کمک و یاری می‌شود برای یک مسیحی که مسیحیت نتوانسته است به پرسش‌هایش پاسخ بدهد. او از طریق ایمیل با شخصی به نام نیکلاس که ساکن یکی از کشورهای غربی است آشنا می‌شود. نیکلاس پیرو دین مسیحیت و نگار مسلمان است. در ارتباطات نوشتاری بین آن دو جاذبه‌های دین اسلام از طریق افکار و عقاید نگار به ذهن جستجوگر و حقیقت یاب نیکلاس سرایت می‌کند. روز به روز بر شیفتگی نیکلاس برای آشنایی بیشتر با دستورات و ویژگی‌های دین اسلام افزوده می‌شود. سرانجام نیکلاس با استقبال از یک پیشنهاد کاری به ایران سفر می‌کند و ... سارا عرفانی در این رمان، دغدغه نوشتن از باورهای دینی این سرزمین را دارد. گرچه پرداختن به داستان‌های اندیشه محور، بسیار سخت است. اما نویسنده این کتاب توانسته با استفاده از شگردها و زبان ساده داستانی، مخاطب را با خود همراه کند.» این کتاب را انتشارات «سوره مهر» با 117 صفحه منتشر کرده است.

گزیده ای از داستان :
گفتم :«ببخشید استاد ، اگه یکی بخواد مسلمون بشه چطوری میتونیم کمکش کنیم؟» گفت:«بیشتر توضیح بدید». عینکش را از چشم برداشت و گذاشت روی میز. لیلا گفت:«ببینید استاد ، تقریبا دوسال پیش ، نگار تو یه مجله خارجی یه مقاله تخصصی میخونه و برای نویسنده ی مقاله ایمیل میزنه ، خلاصه حالا اون به دلایلی میخواد مسلمون بشه و از نگار خواسته که بهش اطلاعات بده». به لیلا نگاه کردم و اخم کردم . استاد منتظر ماند تا من چیزی بگویم . آرام گفتم : « اون فکر میکنه چون من تو این کشور زندگی می کنم میتونم بهش کمک کنم ». پرسید :« نمی تونید ؟»طبقه بندی: سارا عرفانی، مذهبی، رمان، انتشارات سوره مهر، معرفی کتاب،