تبلیغات
ترویج کتاب و کتابخوانی و معرفی انواع کتاب - مطالب آبان 1396
تاریخ : دوشنبه 29 آبان 1396 | 09:04 ب.ظ | نویسنده : **
  1. مطالعه، یک فرایند فعّال ذهنی است

برخلاف تلویزیون، کتاب ها شما را وادار می کنند که از مغز خود استفاده کنید. در هنگام مطالعه شما بیشتر فکر می کنید و باهوش تر می شوید.

  1. مطالعه، پایه های مهارت را می سازد

برای هر موضوعی روی کره زمین، کتابی نوشته اند که می توان آن را مطالعه نمود. چرا؟ چون کتاب خواندن به روشن شدن موضوعات پیچیده کمک می کند. کتاب ها اطلاعاتی را فراهم می کنند که خیلی اوقات از بحث های کلاس درس عمیق تر هستند.

  1. مطالعه، واژگان شناخته شده شما را افزایش می دهد

به خاطر دارید که در دوران ابتدایی چگونه معنی یک کلمه را با خواندن لغات دیگر موجود در یک جمله یاد می گرفتید؟ همین فایده را کتاب خواندن دارد. مخصوصاً وقتی که کتاب های سنگین (از نظر مفهومی) را مطالعه می کنید، خودتان را با لغت های جدیدی مواجه می ببنید که در حالت عادی با آنها سر و کار ندارید.


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگ سازی، آزاد،

تاریخ : شنبه 27 آبان 1396 | 07:07 ب.ظ | نویسنده : **

دکتر پارسا با شنیدن خبر ربوده شدن دکتر شاهدی ،به شدت اندوهگین شد.شایعه های زیادی درباره او در رسانه ها خوانده و شنیده بود؛اینکه او را خریده اند،اینکه او پادزهر را کشف کرده و برای خود می‌فروشد و....
اما اکنون حقیقت ماجرا را در این جلسه و از زبان رئیس سازمان «آما» می شنید،بسیار اندوهگین شد .دکتر شاهدی را در راه برگشت از جزیره ای دورافتاده، توسط گروهک های ناشناخته ربوده شده بود...طبقه بندی: معرفی کتاب، انتشارات کتابستان،

تاریخ : جمعه 26 آبان 1396 | 07:00 ب.ظ | نویسنده : **
معرفی کتاب

سال ۲۰۴۱ میلادی چه خبراست؟

سال 2041 میلادی است، ویروس «Zi.O» جهان را فرا گرفته و هیچ راه درمانی برای آن وجود ندارد. نسل بشریت رو به انقراض است و انسان در برابر شیوع گسترده این ویروس تسلیم شده است. اما دانشمندان ایرانی راه چاره را در اختیار دارند و می‌توانند با آن مقابله کنند.

شاید این تمام آن چیزی نباشد که در رمان «زایو» اثر مصطفی رضایی با آن روبرو خواهید شد ولی این رمان در نوع خود یک تجربه مثبت و حرکتی رو به جلو است. «زایو» در واقع خواننده را به 25 سال آینده می‌برد و او را در فضای اتفاقات جهانی در آن روزگار قرار می‌دهد، روزگاری که ویروس زایو در حال گسترش است و نسل بشر در تهدیدی جدی به سر می‌برد و در معرض انقراض است.

سبک و سیاق رمان «زایو» ذهن خواننده را به سوی رمان «فرسنگ‌ها زیر دریا» به قلم ژول ورن و آثار تخیلی مانند آن می‌برد و این مهم‌ترین نقطه قوت رمان این نویسنده نوقلم است. او در این اثر سعی کرده به خواننده تهران و در مقیاس بزرگتر جهان در 25 سال آینده را نشان دهد. او حتی در رمانش نشان داده که رژیم صهیونیستی، طبق پیش‌بینی رهبر انقلاب مبنی بر نابودی این رژیم جعلی طی 25 سال، وجود ندارد و جمهوری اسلامی فلسطین شکل گرفته است.ادامه مطلب

طبقه بندی: معرفی کتاب، انتشارات کتابستان،

تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1396 | 09:11 ب.ظ | نویسنده : **
با کتاب میشه کوبید تو سر این و اون .
با کتاب میشه آتیش خاموش کرد .
با کتاب میشه مگس و رو هوا لِه کرد .
با کتاب میشه مُخ زد .
با کتاب میشه قَدِ چهارپایه رو بلندتر کرد و به بالایِ کابینت رسید .
با کتاب میشه رفت جلسه و پُز داد .
با کتاب میشه جوجه رو بهتر کباب کرد . 
با کتاب میشه کمر رو خاروند .
با کتاب میشه از شَرِ خریدن کادویِ گِرون خلاص شد .

اما با این به قولی آچارفرانسه یه کار دیگه هم میشه کرد ،
پرواز ...طبقه بندی: فرهنگ سازی، آزاد،

تاریخ : شنبه 20 آبان 1396 | 06:49 ب.ظ | نویسنده : **
یک داستان بلند با مضمونی تقریباً عاشقانه است که شامل روز شمار (کورنولوژی) انقلاب از سال ۵۷ تا ۶۵ هنگام عملیات کربلای پنج می شود . هدف از نگارش کتاب پنجرۀ چوبی ، آشنایی جوانان با وقایع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قالب رمان می باشد، که جذابیت های خاص خودش را داراست.

تصویر مرتبط

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید

طبقه بندی: نقد رمان،

تاریخ : سه شنبه 16 آبان 1396 | 05:42 ب.ظ | نویسنده : **
معرفی کتاب

رمان «پنجره چوبی» ، نوشته ی سرکار خانم فهیمه پرورش ، از وقایع تاریخی پیش از انقلاب آغاز می‌شود و در ادامه به روایت دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران می‌پردازد و ماجرا‌های آن تا سال ۶۵ ادامه پیدا می‌کند.

 تمام این وقایع در قالب یک داستان عاشقانه و تاثیری که انقلاب بر افراد می‌گذارد بیان شده است. 
قصه به سرگذشت دختری در قبل از انقلاب باز می‌گردد که به پسری علاقه‌مند می‌شود که آن پسر از مبارزین و انقلابیون است و این علاقه وی را به جریان مبارزات سوق داده و همراه و هم‌پای پسر می‌کند.

ادامه مطلب

طبقه بندی: معرفی کتاب، فرهنگ سازی، انتشارات کتابستان،
دنبالک ها: خرید اینترنتی رمان پنجره چوبی،

تاریخ : یکشنبه 14 آبان 1396 | 07:11 ب.ظ | نویسنده : **

خیلی از آدمها از فواید خواندن یک کتاب خوب خبر ندارند. با روزی ۱۰ دقیقه کتاب خواندن، شما میتوانید وارد یک دنیای جدید شوید، و با یاد گرفتن چیزهای جدید از این دنیا، زندگی خودتان رو بهبود ببخشید. 

کتاب مجموعه‌ای از صفحات نوشته‌شده، مصور، چاپ‌شده یا صفحات خالی (صفحه سفید و نانوشته)؛ ساخته‌شده از جوهر، کاغذ (ورق)، پوست حیوانات یا مواد دیگر (چسب، نخ و…) است که معمولاً از یک طرف یا سمت به یکدیگر محکم شده یا متصل می‌گردند. هر صفحه در کتاب، ورق و هر سمت یا روی هر ورق، صفحه نامیده می‌شود.برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

طبقه بندی: آزاد،

کتاب را نخوانید که بخوانید!

کتاب را بخوانید که بیدار شوید 

......................................................... 

ستون تمدن، کتاب و مطبوعات است

بیایید متمدن شویم ...
طبقه بندی: آزاد،